MCKiS Jaworzno - II liga koszykówki mężczyzn

II Liga Koszykówki - system gier oraz zestaw par w fazie PLAY-OFF i PLAY-OUT PDF Drukuj Email
poniedziałek, 12 marca 2018 14:38

 

A68A5719Za nami ostatnia kolejka sezonu zasadniczego drugiej ligi koszykarzy. W tej części rozgrywek najlepiej wypadły dwa kluby: Decka Pelplin (grupa A) oraz AZS AGH Kraków (grupa C), które zakończyły zmagania grupowe z bilansem 25 wygranych i tylko 1 porażki (dodatkowo nie przegrywając żadnego ze spotkań w roli gospodarza). Teraz 32 najlepsze drużyny rozpoczną w sobotę 17 marca rywalizację PLAY-OFF o awans do pierwszej ligi. Są to te ekipy, które zajmowały odpowiednio miejsca 1-8 we wszystkich czterech grupach. W tym gronie oczywiście znajdują się podopieczni trenera Przemysława Bilińskiego, którzy zakończyli zmagania na wysokim trzecim miejscu w grupie C. Tym samym w pierwszej rundzie walczyć będą do dwóch wygranych spotkań z KS Pogonią Ruda Śląska (walka w pierwszej rundzie PLAY-OFF trwa w ramach swoich grup ligowych, dopiero od rundy drugiej grupy są łączone).

W sumie tylko 3 najlepsze ekipy spośród wszystkich 55 drużyn na koniec sezonu uzyskają prawo gry w wyższej klasie rozgrywkowej w I lidze. Z kolei zespoły, które zajęły miejsca 9-10 w grupach A, C i D oraz 9-11 w grupie B kończą sezon z bezpiecznym utrzymaniem sklasyfikowane na miejscach 33-41. Zwycięzcy fazy PLAY-OUT utrzymują się w lidze sklasyfikowani na miejscach 42-48. Szeregi drugoligowców opuści w tym sezonie aż 7 zespołów (przegrani z fazy PLAY-OUT, miejsca 49-55).

 

PLAY-OFF – O AWANS DO I LIGI

I runda play-off - grupa A
(do dwóch wygranych)
Decka Pelplin (A1) – SMS PZKosz Władysławowo (A8)
BC Obra Kościan (A2) – Domino Inowrocław (A7)
Asseco AMW II Gdynia (A3) – Politechnika Gdańska (A6)
MKS Sokół Międzychód (A4) – Sklep Polski MKK Gniezno (A5)

I runda play-off - grupa B
(do dwóch wygranych)
Syntex Księżak Łowicz (B1) – AZS UJK Kielce (B8)
AZS UMCS Lublin (B2) – MUKS Hutnik Warszawa (B7)
Żubry Białystok (B3) – ZKS Stal Stalowa Wola (B6)
ŁKS AZS UŁ SG Łódź (B4) – KS Rosa-Sport Radom (B5)

I runda play-off - grupa C
(do dwóch wygranych)
AZS AGH Kraków (C1) – Daas Basket Hills Bielsko-Biała (C8)
AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice (C2) – Polonia Bytom (C7)
MCKiS Jaworzno (C3) – Pogoń Ruda Śląska (C6)
Zagłębie Sosnowiec (C4) – Wisła Kraków (C5)

I runda play-off - grupa D
(do dwóch wygranych)
Górnik Trans.eu Wałbrzych (D1) – Muszkieterowie Nowa Sól (D8)
Weegree AZS Politechnika Opolska (D2) – WKK Wrocław (D7)
Exact Systems Śląsk II Wrocław (D3) – KS Sudety Jelenia Góra (D6)
KS Stal Kosz Ostrów Wielkopolski (D4) – KS Kosz Pleszew (D5)

 

II runda PLAY-OFF
do dwóch zwycięstw (1-1-1)
para 1: A1/A8 - B4/B5
para 2: B1/B8 - C4/C5
para 3: C1/C8 - D4/D5
para 4: D1/D8 - A4/A5
para 5: A2/A7 - D3/D6
para 6: B2/B7 - A3/A6
para 7: C2/C7 - B3/B6
para 8: D2/D7 – C3/C6 (potencjalny mecz MCKiS Jaworzno)

 

III runda PLAY-OFF – ćwierćfinał
do dwóch zwycięstw (1-1-1)
para 9: zwycięzca pary 1 - zwycięzca pary 8 (potencjalny mecz MCKiS Jaworzno)
para 10: zwycięzca pary 2 - zwycięzca pary 5
para 11: zwycięzca pary 3 - zwycięzca pary 6
para 12: zwycięzca pary 4 - zwycięzca pary 7

 

IV runda PLAY-OFF – półfinał
do dwóch zwycięstw (1-1-1)
zwycięzca pary 9 - zwycięzca pary 11 (potencjalny mecz MCKiS Jaworzno)
zwycięzca pary 10 - zwycięzca pary 12

 

V runda PLAY-OFF – mecz o trzecie miejsce
do dwóch zwycięstw (1-1-1)
grają pokonani w półfinałach
Zwycięzca uzyskuje prawo gry w 1 Lidze Mężczyzn

V runda PLAY-OFF – finał
mecz i rewanż
grają zwycięzcy półfinałów
Obie drużyny uzyskują prawo gry w 1 Lidze Mężczyzn

 

Bezpiecznie utrzymały się już teraz w II lidze i zakończyły rozgrywki poniższe zespoły:
(sklasyfikowani na miejscach 33-41)
Grupa A: AZS UMK PBDI Toruń oraz Trefl II Sopot
Grupa B: KKS Tur Basket Bielsk Podlaski, TBV Start II Lublin oraz Dziki Warszawa
Grupa C: AZS PWSW MCS Daniel Przemyśl oraz MKS II Dąbrowa Górnicza
Grupa D: Roben Gimbasket Wrocław oraz AZS Częstochowa

 


PLAY-OUT - O UTRZYMANIE SIĘ W II LIDZE

PLAY-OUT - Grupa A:
do dwóch zwycięstw (1-1-1)
Biofarm Basket Duchy Las (A11) – Gryf Goleniów (A14)
Stomil Olsztyn (A12) – Tarnovia Basket Tarnowo Podgórne (A13)

PLAY-OUT - Grupa B:
do dwóch zwycięstw (1-1-1)
Sokół Ostrów Mazowiecka (B12) – Legia II Warszawa (B13)

PLAY-OUT - Grupa C:
do dwóch zwycięstw (1-1-1)
SSK Rzeszów (C11) – KS Cracovia 1906 Kraków (C14)
KŚ AZS Gliwice (C12) – MKKS Rybnik (C13)

PLAY-OUT - Grupa D:
do dwóch zwycięstw (1-1-1)
Rawia Rawag Rawicz (D11) – SMK Lubin (D14)
Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie (D12) – MKS Otmuchów (D13)

Zwycięzcy w fazie PLAY-OUT utrzymują się w II lidze
(sklasyfikowani na miejscach 42-48)
Pokonani w fazie PLAY-OUT tracą prawo gry w II lidze
(sklasyfikowani na miejscach 49-55)

 

 

jaworzno
Designed by Marek Micek do góry