MCKiS Jaworzno - II liga koszykówki mężczyzn

Zwycięstwo koszykarzy MCKiS Jaworzno w Pelplinie !!! PDF Drukuj Email
poniedziałek, 23 kwietnia 2018 13:12

A68A5646W sobotę 21 kwietnia br. koszykarze MCKiS Jaworzno rozpoczęli ćwierćfinałową rundę w walce o pierwszą ligę. Naszym rywalem był zespół Decki Pelplin, który w swoich szeregach posiada zawodników niezwykle doświadczonych z przeszłością na ekstraklsowych parkietach. Warto zaznaczyć, że drużyna z Pelplina w dotychczasowych rozgrywkach przegrała tylko dwa razy (raz w rundzie zasadniczej oraz przypadkowa przegrana w trwających play-off). Mecz zapowiadał się niezwykle emocjonująco i na pewno kto był obecny w hali w Pelplinie nie zawiódł się. Jaworznianie zaczęli spotkanie jakby lekko zdenerwowani i dali pole do popisu swoim rywalom, którzy chętnie skorzystali z sytuacji i wyszli na prowadzenie 21:13 po pierwszej kwarcie. W drugiej kwarcie podopieczni Przemysława Bilińskiego postawili na twardą defensywę, która wybiła z rytmu gospodarzy. Zaczęli popełniać więcej strat oraz pudłować swoje rzuty. MCKiS z minuty na minutę rozkręcał się w ofensywie i pewnie wygrał tą kwartę zmniejszając prowadzenie Decki do tylko trzech punktów (41:38 do przerwy). Po 15 min przerwie obserwowaliśmy prawdziwą wojnę na każdym centymetrze parkietu.

Nie można było wytypować zwycięzcy tego spotkania na tym etapie meczu. Raz jedna drużyna wychodziła na kilku punktowe prowadzenie, żeby za kilka minut już przegrywać. Po niezwykle zaciętej końcówce spotkania, więcej zimnej krwi zachowali nasi koszykarze, którzy odnieśli pierwsze zwycięstwo (w serii do dwóch wygranych) na bardzo trudnym terenie gospodarzy. Ostatecznie wygrywamy 73:70. Najlepiej w naszej drużynie zaprezentowali się: Emil Podkowiński – 18 punktów, 7 zbiórek, Dawid Grochowski – 17 punktów, 5 zbiórek , 4 asysty oraz Sebastian Dąbek – 11 punktów.

Decka Pelplin – MCKiS Jaworzno
70:73 (21:13;20:25;17:26;12:9)

MCKiS Jaworzno: Podkowiński – 18; Grochowski – 17(5x3); Dąbek – 11(3x3); Gworek – 8(2x3); Zub – 7(1x3); Goldammer – 6; Maj – 4; Michalski – 2; Weiss; Wróblewski.

Na drugi mecz przenosimy się do Jaworzna. Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków koszykówki na halę MCKiS przy ul. Grunwaldzkiej 80, 28 kwietnia (sobota) na godzinę 20:00. Zachęcamy do licznego przybycia oraz głośnego dopingu, który na pewno pomoże naszym zawodnikom w odniesieniu jakże cennego zwycięstwa !!! WSTĘP WOLNY !!!

 

 

jaworzno
Designed by Marek Micek do góry