A68A4630Na zakończenie rundy zasadniczej koszykarze MCKiS Jaworzno sprawili nie lada niespodziankę, zarówno sobie, jak i swoim kibicom, i pewnie niejednemu ekspertowi. Jaworznianie po raz drugi w tym sezonie okazali się lepsi od zdecydowanego lidera Grupy C – AZS’u AWF Mickiewicz Romus Katowice.

Akademicy, rządni rewanżu za porażkę w grudniowym starciu, od pierwszych minut rzucili się do szaleńczych ataków, z których sukcesywnie zdobywali punkty. Gospodarze potrafili jednak skutecznie odpowiadać rywalom i przez pierwsze 10 minut obserwować można było niezwykle zacięty pojedynek. Druga kwarta to ciąg dalszy agresywnej walki po obu stronach parkietu. Żadna z ekip nie mogła odskoczyć przeciwnikowi, a na tablicy wynik cały czas oscylował w granicach remisu. Na przerwę z 2 punktową zaliczką (39:37) schodzili zawodnicy MCKiS.