AZS PWSW MCS Daniel Przemyśl

3 lutego 2018, godz. 18.00
Hala W-S MCKiS
ul. Grunwaldzka 80

Uwaga kibice i sympatycy koszykarskiej drużyny II ligi – zmiana terminu najbliższego meczu w Jaworznie !!
Wpisany przez Paweł Wróbel
wtorek, 23 stycznia 2018 07:52

2 liga zmiana kosz 3 i 14 02W związku z awansem koszykarzy juniorów starszych TS Wisła Kraków do turnieju ćwierćfinałowego Mistrzostw Polski MU-20 nastąpiła zmiana terminu meczu 20 kolejki II ligi w Jaworznie. I tak mecz koszykówki grupy C MCKiS Jaworzno – TS Wisła Kraków, który zgodnie z terminarzem miał się odbyć już w najbliższą sobotę 27 stycznia b. roku, rozegrany zostanie w nowym terminie: środa 14 lutego 2018 roku. Pojedynek rozpocznie się o godzinie 20.00 w naszej hali sportowej przy ul. Grunwaldzkiej 80.

Więcej…

Katowice za mocne
wtorek, 23 stycznia 2018 07:02

A68A3766W minioną sobotę 20 stycznia w ramach 21 kolejki II ligi koszykówki mężczyzn nasza drużyna MCKiS Jaworzno udała się na wyjazdowe spotkanie do aktualnego wicelidera grupy AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie i tak naprawdę do ostatnich minut nie było wiadomo kto ostatecznie zejdzie z parkietu zwycięski.

Więcej…

Ważne zwycięstwo w nowym roku
wtorek, 09 stycznia 2018 12:06

A68A4630W dniu wczorajszym 7 stycznia nasi koszykarze rozegrali swój pierwszy mecz w nowym roku, na bardzo trudnym terenie w Sosnowcu. Zagłębie przed tym spotkaniem zajmowali 3 pozycję w ligowej tabeli tuż przed naszym zespołem, dlatego też walka o zwycięstwo w tym spotkaniu zapowiadała się niezwykle ciekawie. Mecz znacznie lepiej zaczęli gospodarze, którzy po niespełna 2,5 min prowadzili już 9:1. Po szybko wziętym time-out’cie przez naszego szkoleniowca Przemysława Bilińskiego, MCKiS odrobił straty z początku spotkania. Do końca kwarty wyrównana walka po obu stronach parkietu (19:17). Druga kwarta to słabszy fragment jaworznian. Sosnowiczanie trafiali jak natchnieni, bez żadnej odpowiedzi z naszej strony. Do przerwy 50:38 dla gospodarzy.

Więcej…

Cracovia pokonana
poniedziałek, 18 grudnia 2017 10:27

mckis rzeszow 0055W minioną sobotę 16 grudnia w ramach 14 kolejki II ligi koszykówki mężczyzn nasza drużyna MCKiS Jaworzno rozegrała swoje spotkanie w Krakowie z zespołem Cracovii. Od pierwszego gwizdka MCKiS dyktował warunki. Zespół gospodarzy bez trzech swoich kluczowych zawodników nie potrafił znaleźć odpowiedzi na poczynania naszych zawodników. Trener Przemysław Biliński mocno rotował składem by dać więcej minut rezerwowym, którzy do tej pory dostawali mniej szans na grę. Pierwsza kwarta wysoko wygrana 26:15 dla Jaworzna. Druga kwarta bardziej wyrównana, lecz kontrolowana przez naszych zawodników. Do przerwy 44:32. W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. MCKiS dzięki mocnej defensywie wyprowadzał szybkie kontrataki, które kończył łatwymi punktami.

Więcej…

Lider za mocny
piątek, 15 grudnia 2017 09:38

mckis rzeszow 0011W minioną środę 13 grudnia nasz drugoligowy zespół MCKiS Jaworzno rozegrał swój mecz na terenie obecnego lidera grupy C – AZS AGH Kraków. Był to mecz dwóch ekip, które chcą się liczyć w grze o najwyższe cele w tym sezonie. Spotkanie od samego początku stało na wysokim poziomie. Agresywna gra po obu stronach parkietu pokazała, że nikt tanio skóry w tym meczu nie sprzeda. W pierwszej kwarcie drużyny grały punkt za punkt. W samej końcówce trzy szybie celne trójki dały gospodarzom prowadzenie 23:16. Uskrzydleni zawodnicy AGH poszli za ciosem i wykorzystali słabszy fragment naszego zespołu. Szkolne straty i słabo ustawiony atak pozycyjny przyniósł 12 punktową stratę do przerwy (29:41). Trzecia kwarta mogła odmienić losy tego spotkania. Zaliczyliśmy run 12:0, zbliżyliśmy się do rywala na 6 oczek i na nasze nieszczęście gospodarze tak jak w pierwszej kwarcie odpowiedzieli celnymi trafieniami w ostatnich sekundach tej kwarty.

Więcej…

Kolejna setka pękła !
wtorek, 12 grudnia 2017 12:40

mckis bielsko 0079W minioną sobotę 9 grudnia w ramach 12 kolejki II ligi koszykówki mężczyzn podopieczni Przemysława Bilińskiego odnieśli kolejne wysokie zwycięstwo tym razem nad zawodnikami z Rzeszowa. Od pierwszych minut MCKiS kontrolował to spotkanie. Dobra gra defensywna pozwalała wyprowadzać szybkie ataki, natomiast atak pozycyjny ustawiony tego dnia w strefę podkoszową przynosił łatwe punkty. Pierwsza kwarta wygrana 24:13. W drugiej części gry mecz nabrał zdecydowanie większego tempa. Goście po przespanym początku zaczęli grać zdecydowanie lepiej. Drużyny grały punkt za punkt i ostatecznie na przerwę schodzimy z 12 – punktową przewagą (54:52).
Po przerwie nasi koszykarze złapali wiatr w żagle i zdominowali jaworznicki parkiet.

Więcej…

Okazałe zwycięstwo koszykarzy MCKiS Jaworzno
poniedziałek, 27 listopada 2017 07:46

A68A3766W minioną sobotę 25 listopada w ramach 11 kolejki II ligi koszykówki mężczyzn podopieczni Przemysława Bilińskiego odnieśli okazałe zwycięstwo nad zawodnikami z Bielska Białej. Goście jednak w pierwszej kwarcie udowodnili, że potrafią grać na wysokim poziomie i łatwo tego meczu nie oddadzą. Dzięki skutecznej i konsekwentnej grze bielszczan MCKiS nie potrafił odskoczyć od rywala. Po 10 minutach gry nieznaczne prowadzenie gospodarzy 24:22. W drugiej odsłonie włączyliśmy wyższy bieg i systematycznie powiększaliśmy przewagę nad rywalami. Skuteczne rzuty z dystansu oraz dwójkowe akcje pozwoliły wygrać tę kwartę 27:15. Goście zaliczyli znacznie słabszy fragment gry w tej części meczu. Po przerwie kontynuowaliśmy dobrą grę w defensywie oraz rewelacyjny tego dnia atak. Szansę gry dostali wszyscy zawodnicy będący zgłoszeni do tego spotkania. Po trzech kwartach 79:63 dla MCKiS.